Virginia’da konser vermeye hazırlanan Manga grubu depremzede çocuklar için sahnede olacak…

Patronlar Dünyası olarak aylardır “Türkiye Tek Yürek Kampanyası”na katılarak, bağış sözü verip, ortadan kaybolanların peşinde.

Vaatte cömert, yardımda cimri olan iş insanlarını, şirketleri, sanatçıları ifşa etmeye devam ediyoruz. Ancak bir yandan da ödeme yapanları, kampanyaya katılanları ve yaptıkları etkinliklerle deprem bölgesindeki insanların acılarına bir nebzede olsa merhem olanları duyurmaktan onur duyuyoruz.

İşte bu isimlerden biri de son dönemde dillerden düşmeyen şarkılara imza atan Manga Grubu.

Türkiye’nin en önemli müzik gruplarından biri olan Manga, asrın felaketinin üzerinden 9 ay geçmesine rağmen, depremzedelere yardım etmeye devam ediyor.

Hem de konserleriyle.

24 Kasım yani bugün ABD’nin Virginia eyaletinde yer alan Capital One Hall’da yer alacak konsere katılacak olan Manga’nın konserinde biletler 45 dolardan başlayan fiyatlara satıldı.

Konserde elde edilecek gelir tamamen depremzedede yaralanan ve ampute olan çocuklara yardımda kullanılacak.

ASKIDA BİLET KAMPANYASI DA VAR

Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti Washington DC’de Türk toplumunun dayanışması için kurulan Türk Amerikan Derneği ATA-DC (American Turkish Association of Washington) tarafından organize edilen konserde ayrıca ‘askıda bilet kampanyası’ düzenlendi.

Kampanya kapsamında askıda bilet alarak, başta Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim gören öğrenciler olmak üzere ihtiyaç sahiplerine bilet bağışı yapılabilecek.

ATADC Başkanı Sevtap Schreffler yaptığı açıklamada, “Biletlerinizi satın aldığınızda, yalnızca unutulmaz bir müzik deneyimine sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda asil bir amaca katkıda bulunuyorsunuz” dedi.

Schreffler’e göre gelirler özellikle Türkiye’ye Köprü Fonu’nun 1.000’den fazla ampute çocuğa protez ve uzun vadeli tıbbi, psikolojik ve eğitim desteği sağlayan CATE Projesi ve Çocuk Sağlığı Merkezi’ne gidecek.

Umarız Manga’nın cömertliği, kampanyaya katılım sözü veren ama sonrasında kaybolan iş adamlarının, şirketlerin, kurumların utanmasına neden olur. Zira depremin yaraları hala sarılamadı. Özellikle gençlerimizin, kadınlarımızın, çocuklarımızın.

O yüzden Manga Grubu’na binlerce teşekkür.

Mangalda kül bırakmayanların peşinde ‘MANGA’L gibi yüreğe sahip olanların ise yanında olacağız.

patronlardunyasi.com

İLGİLİ HABERLER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx