Milli futbolcu Gilberto Hernández silahlı saldırıda öldürüldü

Panama’da milli futbolcu Gilberto Hernández, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Silahlı saldırganların aralarında Hernández’in de olduğu bir grubun üzerine ateş açtığı, saldırıda yedi kişinin de yaralandığı bilgisi paylaşıldı.

BBC’nin haberine göre, Atlético Independiente takımı oyuncusu Hernández’in Colón kentindeki bir binada düzenlenen saldırının hedefi olup olmadığı ve saldırının hangi saikle gerçekleştirildiği henüz netlik kazanmadı. Basına yansıyan bilgilere göre, silahlı saldırı 3 Ağustos Pazar günü yerel saatle öğlen saatlerinde düzenlendi. İki silahlı erkek bir taksi şoförünü kendilerini Barrio Norte mahallesindeki bir binaya götürmeye zorladı, ardından da binada toplanan kişilerin üzerine ateş açtı. Saldırganlar olay yerinden kaçtı.

2023 YILININ İLK 8 AYINDA 50’DEN FAZLA KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ

Silahlı saldırıda hayatını kaybeden futbolcunun babası, Colón gençlerine ‘şiddeti durdurma’ çağrısı yaptı. Yetkililere seslenen baba, ‘gençleri bu şiddetten kurtaracak projeler başlatmalarını’ istedi. Hernández’in babası saldırganlara da teslim olma çağrısında bulunarak, “Daha fazla zarara sebebiyet vermeyin” diye konuştu. Panama Futbol Federasyonu ve Gilberto Hernández’in kulübü de aileye başsağlığı dileklerini iletti.

Şehirdeki uyuşturucu kaçakçılığı rotalarının kontrolü için iki rakip çete arasında süren çatışmalar sebebiyle Colón’da özellikle son iki ayda yaşanan cinayetlerde bir artış var. Buna göre, 40 bin nüfuslu şehirde, 2023 yılında, şimdiye kadar 50’den fazla kişi öldürüldü. Aynı zamanda bir liman kenti olan Colón, kokainin Panama üzerinden Güney Amerika’dan Avrupa’ya kaçırılması için bir geçiş noktası olarak kabul ediliyor.

Uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden 26 yaşındaki futbolcu Gilberto Hernández, ilk defa 2023 yılının mart ayında Guatemala’ya karşı milli formayı giymişti. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx