Bu telefonlar için Android 14 son durak olacak!

Samsung, Galaxy serisinin yazılım desteğini oldukça ciddiye alıyor. Şirket, sürekli olarak yazılım bölümünü geliştiriyor ve satış sonrası desteğindeki liderliğini pekiştiriyor. Bu yılın sonunda birçok Samsung cihazı için son büyük güncelleme olarak Android 14 tabanlı One UI 6’nın gelmesi bekleniyor.

Android 14‘ün Samsung cihazlarına resmi olarak gelmemiş olmasına rağmen, One UI 6’da kalan sürelerini geçirmek zorunda kalacak cihazların bir listesini derledik. Şirketin yazılım politikası oldukça net olduğundan, model güncellemeleri için uygunluk konusunda bir kafa karışıklığı yok.

Galaxy S21, Android 14‘e kadar büyük güncellemeler için uygunken, Samsung ek işletim sistemi desteği vaat etti. Bu, yaklaşan Android 14’ün bu serinin son işletim sistemi yükseltmesi olmayacağı anlamına gelir ve aynı durum Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 için de geçerlidir.

Bu telefonlar için Android 14 son durak olacak!

S21 FE, kutudan Android 12 ile birlikte çıkarken, 2022’nin gözden geçirilmiş politikası onu Android 16‘ya kadar güncellemeler için uygun hale getiriyor. S21 serisinden sonra piyasaya sürülen tüm amiral gemisi modelleri 4 işletim sistemine uygunken, birçok Galaxy A, M ve F serisi telefon Android 14 ile yetinmek zorunda kalacak.

3 işletim sistemine uygun olan Galaxy A serisi telefonlar, Android 14 sürümünden sonra büyük yükseltmeler alacak. Bu arada, Galaxy M ve Galaxy F serilerinden birçok orta ve bütçe dostu telefon yalnızca iki büyük yükseltmeyle destekleniyor.

Android 14 tabanlı One UI 6, şu Samsung cihazları için son büyük güncelleme olacak:

Galaxy A72

Galaxy A52 (A52 5G, A52s)

Galaxy A23

Galaxy A13

Galaxy M53 5G

Galaxy M33 5G

Galaxy M23

Galaxy M13

Galaxy F23

Galaxy F13

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx