Antakya Film Festivali üçüncü gününde devam ediyor

HATAY – Depremden etkilenen Hatay’ın Antakya ilçesinde bu yıl “Antakya varsa ben de varım” sloganıyla 11’incisi gerçekleştirilen Uluslararası Antakya Film Festivali, ikinci gününde etkinliklerle devam etti. Koç Konteyner Kent’te yapılan gösterimlerin ardından “Uçan Eller Kukla Evi”, çocuklar için kukla performansı ile sahne aldı. Gösterinin ardından ise arp sanatçısı Zeynep Öykü, Rönesans’ın önemli lavta ustası ve bestecisi John Dowland’den eserler seslendirdi.

Festivalin üçüncü gününde ise Koç Konteyner Kent’te ‘İlk Nefes’, ‘Varlık’ ve ‘Aga Narrative Feature’ filmlerinin gösterimi yapılacak. Yine aynı alanda Oturum Başkanlığını Prof. Dr. M. Emin Önder’in yapacağı birçok akademisyenin katılımıyla “Vicdan” konulu panel düzenlenecek. Sonrasında ise “Bir role vicdanla yaklaşmak” söyleşi oyuncular Nurhan Özenen ve Tilbe Saran’ın katılımıyla gerçekleştirilecek.

Serinyol’daki Dostlar Yerleşkesi, Samandağ’da bulunan Zübeyde Hanım Konteyner ve İskenderun’daki TMMOB Sosyal etkinlikler çadırındaki film gösterimleri de devam edecek.

Programdaki gösterim ve etkinliklere şu adresten ulaşılabilir: https://www.antakyaff.org/festival-2022/program/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx