Zehra Bayır cinayeti: Eski sevgili konutunda kanlı kanıt

Posted by

Muğla’nın Milas ilçesindeki öldürülen Zehra Bayır’ın tutuklu eski sevgilisinin meskeninde kanlı kanıtlar bulundu.

Olay, 24 Temmuz akşamı Selimiye Mahallesi’nde meydana geldi.

Konya’dan 3 ay evvel Milas’a çalışmaya gelen Zehra Bayır, unsur bağımlısı olduğu ileri sürülen kardeşinin tedavi masraflarını karşılayabilmek için cümbüş yerinde müzik söylemeye başladı.

İddiaya nazaran işletme sahipleri, Zehra Bayır’a toplu para vereceğini belirterek, bu müddet içinde hiç ödeme yapmadı.

50 BİN LİRA ALACAK İDDİASI

Kardeşinin tedavisi için Konya’ya gideceğini ve 50 bin liralık alacağının olduğunu söyleyen Bayır ile işletme sahipleri tartıştı.

Tartışmanın büyümesiyle işletme sahipleri, sert cisimle Bayır’ın başına vurdu. Darbenin tesiriyle yere düşen Bayır’ı, işletmeciler daha sonra yerin bahçesindeki havuza attı.

Zehra Bayır’ın cansız vücudunun bulunduğu havuz

Olayı görenlerin ihbarıyla bölgeye jandarma ve sıhhat takımları sevk edildi. Havuzdan çıkarılan Bayır’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Bayır’ın cansız vücudu, otopsi için Muğla İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Süreçlerin akabinde Zehra Bayır’ın cenazesi, 26 Temmuz’da memleketi Konya’nın Karapınar ilçesine götürülerek toprağa verildi.

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma yürüten jandarma takımları H., Y.İ, T.K, T.İ, İlimder İlter, kardeşi Ömer İlter ve garson Ünal Karakülah’ı gözaltına aldı.

İşlemlerinin akabinde adliyeye sevk edilen şüphelilerden İlter kardeşler ve Karakülah, tutuklandı.

Eski sevgili İlimder İlter

Muğla Vilayet Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü takımları, olayın akabinde yerde çalışma yaptı. İncelemede, işletmedeki kanıtların yok edilmesi için her yerin temizletildiği ortaya çıktı. İstihbarat takımları ayrıyeten karanlık odada özel ışık filtre sistemiyle görünür hale getirilen parmak izleri sayesinde şüphelileri belirledi.

ZEHRA’NIN KABURGA KEMİKLERİ KIRILMIŞ

Muğla İsimli Tıp Şube Müdürlüğü’nce hazırlanan raporda, Zehra Bayır’ın vefatının, başına sert cisimle vurulmasından kaynaklandığı belirtildi. Otopsi raporunda ayrıyeten Bayır’ın baskı sonucu kaburga kemiklerinin kırıldığı bilgisi yer aldı.

ESKİ SEVGİLİ KONUTUNDA KANLI DELİL

Olayla ilgili olarak Zehra’nın eski sevgilisi İlimder İlter’in konutunda yapılan aramada kanlı tişört ve ayakkabı bulundu. Jandarma Genel Komutanlığı Kriminal Daire Başkanlığı’na gönderilen eşyalardaki kan lekelerinin Zehra’ya ilişkin olup, olmadığının inceleneceği bildirildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.