Ünlü Ekonomist: Bu 2 Altcoin Muazzam Potansiyele Sahip!

Ünlü ekonomist ve Goldman Sachs’ın eski yöneticisi olan Raoul Pal, altcoin yorumlarıyla gündeme geldi. Pal, Ethereum (ETH) ve Dogecoin’e (DOGE) dikkat çekti. İşte detaylar…

Raoul Pal, lider altcoin için konuştu

Eski bir Goldman Sachs yöneticisi olan Raoul Pal, Altcoin Daily ile yaptığı son röportajda Ethereum (ETH) ve Dogecoin’in (DOGE) geleceği hakkında bazı cesur tahminlerde bulundu. Pal, Ethereum’un büyüme ve yenilik potansiyeline atıfta bulunarak 2024 yılına kadar 10.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor. Pal, “10.000 dolar olmaması için herhangi bir neden göremiyorum. Peki, neden 10.000 dolar olmaması için hiçbir neden göremiyorum? Çünkü, biliyorsunuz, buradan iyi bir yükseliş var,” ifadelerini kullanıyor.

Pal’ın tahmini temelsiz değil, çünkü Ethereum uzun vadede zaten muazzam bir büyüme gösterdi ve fiyatı 2020’de yaklaşık 200 dolardan 2021’de 2.000 doların üzerine çıktı. Şu anda 1.900 dolar civarında el değiştiriyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ethereum, Bitcoin’in ardından piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimidir ve benzersiz akıllı sözleşme yetenekleri, onu merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak isteyen geliştiriciler için popüler bir seçim haline getirmiştir.

Dogecoin de ilgi çekiyor

Pal ayrıca Dogecoin’e olan ilgisini dile getirerek, muazzam bir potansiyele sahip olduğunu ve şu anda değerinin altında olduğunu belirtti. Elon Musk’ın Dogecoin’i kendi şirket ekosistemine dahil etmesi halinde, değerinde önemli bir artış görülebileceğine inanıyor. “Eğer Elon Musk bunu kendi şirket ekosistemine dahil etmeye karar verirse, DOGE’un pek çok kullanım alanı olacaktır” dedi. Dogecoin, bir meme coin olarak ortaya çıkmasına rağmen, son yıllarda Elon Musk ve Mark Cuban gibi ünlülerin kripto para birimine desteklerini göstermesiyle hatırı sayılır bir takipçi kitlesi kazandı. Dogecoin aynı zamanda hayır işleri için de kullanıldı ve Dogecoin topluluğu gelişmekte olan ülkelerde temiz su gibi amaçlar için fon topladı.

Pal, belirli kripto para birimleri hakkındaki tahminlerine ek olarak, ufukta bir “kripto baharı” olasılığını da tartıştı. Hem Bitcoin hem de Ethereum’un önemli fiyat artışları kaydettiği kripto baharını, piyasanın yakın gelecekte başka bir dalgalanmaya hazır olabileceğinin kanıtı olarak gösterdi. “Bahar oldukça şaşırtıcı olabilir. Yani geriye dönüp 2019’daki kripto baharına bakarsanız, dediğim gibi, hem ETH hem de Bitcoin yüzde 85’lik bir dönüş yaptı, sonra FED faizleri düşürürken bile bir süre oldukça uzun bir sürede geri çekildiler” dedi.

Pal’ın tahminlerine şüpheyle yaklaşanlar da yok değil, zira kripto para piyasası son derece değişken ve ani değer dalgalanmalarına maruz kalabiliyor. Bununla birlikte, finans sektöründeki uzmanlığı ve deneyimi tahminlerine bir miktar güvenilirlik kazandırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir