Türk Ocakları İstanbul Şubesi Lideri Cezmi Bayram’dan açıklama

Posted by

Türk Ocakları İstanbul Şubesi Lideri Cezmi Bayram, reaksiyon çeken aktifliğin akabinde açıklama yaptı.

Türk Ocakları İstanbul Şubesi İdare Kurulu‘nun, genel merkez tarafından 30 Haziran 2022 tarihinden geçerli olmak üzere vazifeden alındığı açıklandı.

Türk Ocakları İstanbul Şubesi Lideri Cezmi Bayram bu karara ait bir açıklama yaptı. Kendisine toplumsal medyada paylaşılan yazı haricinde kendisine rastgele özel bir münasebet sunulmadığını söyledi.

”TARAFIMA İLETİŞMİŞ KARAR YOK”

Bu biçim kararların yalnızca toplumsal medyadan duyurulacak şeyler olmadığını da belirten Bayram, kendisine iletilmiş rastgele bir kararın olmadığını da açıkladı.

”İZİN ALMA PRENSİBİ YOK”

Bayram, ”Türk Ocaklarının tarihi boyunca aktiflikleri genel merkeze iletmek yahut müsaade almak üzere bir prensip yoktur. Esasen biz siyasi iletiler vermiyoruz, münasebetiyle müsaade alınacak bir durum yok” açıklamasında bulundu.

Geçtiğimiz pazartesi günü Fatih ilçesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Ocakları İstanbul Şubesi’nin işbirliği ile İslam Dünyası Sorunları ve Tahlil Yolları Sempozyumu düzenlenmişti.

Sempozyuma CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, Türk Ocakları İstanbul Şubesi Lideri Cezmi Bayram ve CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu katılmıştı.

BAHÇELİ’DEN REAKSİYON GELMİŞTİ

Söz konusu programa MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli reaksiyon göstermişti.

Bahçeli, partisinin küme toplantısında “Kılıçdaroğlu’nun Türk Ocakları Sempozyumu’nda ne işi var? Ya bunu nasıl yaptınız? Nasıl bu türlü bir yanılgının faili oldunuz? Bu gaflete nasıl kapıldınız? İsmi ve unvanı da tertemiz ideal erlerinin inancıyla, şehit ve gazilerimizin kahramanlığıyla bayraklaşan Dava Ocaklarıdır” tabirlerini kullanmıştı.

TÜRK OCAKLARI’NDAN CEVAP GELMİŞTİ

Türk Ocakları Genel Merkezi ise yayımladığı ileti ile MHP başkanı Bahçeli’ye cevap vermiş; ”Türk Ocakları idaresinin milliyetçilik konusunda hiç kimseden ders almaya muhtaçlığı yoktur” demişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.