Tacizden kaçmak isterken büfeye sığındı, öldüresiye dövüldü

Posted by

İstanbul’dan tatil için gittiği Sakarya’da, yolda yürürken kelamlı tacize uğrayan genç kız, sığındığı inhisar bayisinde öldüresiye dövüldü. Saldırganın elinden zahmetle kurtulan genç kız yaşadıklarını anlatırken, “Ben, sizin kameradan izlediğiniz o 30 saniyeyi 30 yıl üzere yaşadım” dedi. 

Olay, 18 Temmuz’da Sakarya’nın Karasu ilçesinde yaşandı. İstanbul’da yaşayan Ş.Ö., ailesiyle birlikte Karasu’ya tatile gitti. Akşam saatlerinde arkadaşlarıyla kıyıda yürüyüş yapan Ş.Ö., meskene dönerken teze nazaran arabasıyla yanına yaklaşan T.A tarafından kelamlı tacize uğradı.

Korkuyla kendisini taciz eden T.A.’ya kelamlı karşılık veren genç kız, tacizin devam etmesi üzerine cep telefonunu çıkararak T.A.’nın kullandığı arabanın fotoğrafını çekti. Genç kızın kendisini polise şikayet edeceğini söylemesi üzerine meczuba dönen T.A., arabasıyla genç kızı ezmeye çalıştı.

BÜFEYE SIĞINDI, TAARRUZDAN KURTULAMADI

Bunun üzerine Ş.Ö., koşarak bir inhisar bayisine sığındı. Peşinden gelen T.A., daha büfeye girer girmez Ş.Ö.’ye saldırarak tekme tokat dövdü. Büfenin art kısmına ilerleyerek T.A.’nın saldırısından kaçmaya çalışan Ş.Ö., depo olarak kullanılan alanda da dehşeti yaşamaktan kurtulamadı. T.A. bu sırada, “Bu telefonla mı beni çekip şikayet edeceksin” diyerek genç kızın telefonunu kırdı. Ş.Ö. son anda boşluktan yararlanarak kendini caddeye atmayı başardı. Genç kızın atağa uğradığı anlar ise işyerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. O anlarda kimse müdahale etmedi.

Öldüresiye dövülen Ş.Ö, caddede ise, bir bayanın arabasına sığındı. İnhisar bayisinden çıkarak arabasına yönelen T.A, eline aldığı silahla, argümana nazaran caddede bulunan herkesi tehdit etti. Arabasına sığındığı bir bayan tarafından karakola götürülen Ş.Ö, kendisini taciz eden ve döven bireyden şikayetçi oldu. Polisin çalışması sonucu kısa müddette yakalanan T.A, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“O 30 SANİYEYİ 30 YIL ÜZERE YAŞADIM”

Tatilde hayatının şokunu yaşayan genç kız, yaşadığı dehşet dolu anları ve sonrasında yaşananları anlattı. Konutuna dönmek üzereyken arabayla yanına yaklaşan kişinin kelamlı tacizine uğradığını belirten Ş.Ö., şunları söyledi:

“Tacize devam edince aracın fotoğrafını çektim. Telefonu elimden almaya çalıştı. Biraz ilerledi aracıyla, sonra geri geri gelerek beni ezmeye çalıştı. Tehditler savurunca da kaçmaya çalıştım ve açık olan inhisar bayiine sığındım.

Peşimden gelerek beni tekme tokat dövdü. Telefonumu kırdı ve ‘Beni bu telefonla mı çektin. Beni bu telefonla mı polise şikayet edecektin’ dedi. Güvenlik kameralarında yalnızca 30 saniye gözüken dehşet anları inhisar bayinin içinde de devam etti.

Dakikalarca dehşeti yaşadım ve öleceğimi düşündüm o an. Telefonuma odaklanıp büsbütün parçalamaya çalıştığını fark edince koşarak caddeye çıktım. O sırada caddede bir bayan beni arabasına alarak sakladı. Monopolden tekrar dışarı çıkan adam kendi aracından silah alarak beni aradı ve herkesi tehdit etti.

Kuzenlerim geldi olay yerine, kuzenlerimin başına silah dayayıp tehdit etti. Arabasına sığındığım bayan, beni karakola götürdü. Şikayetçi oldum ve yakalanarak tutuklandı. Umuyorum en ağır formda ceza alır. Ben, sizin kameradan izlediğiniz o 30 saniyeyi 30 yıl üzere yaşadım.”

Kızına dehşeti yaşatan kişinin en ağır biçimde cezalandırılmasını isteyen anne H.Ö. ise, “Onun ömür uzunluğu cezaevinden çıkmaması lazım. Tüm ailemizin psikolojisi alt üst oldu bu yaşadığımız olayla. Devlet büyüklerimizin gereğini yapmasını istiyorum” dedi. (DHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.