Sümeyye Boyacı: Bundan sonraki en büyük gaye 2024 Paris

Posted by

Portekiz’de düzenlenen Para Yüzme Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Eskişehirli ulusal yüzücü Sümeyye Boyacı, “Türk milletini gururlandırdıysam ne keyifli bana. Bu madalyanın bizim için bir altın madalya olmasından çok daha büyük bir kıymeti var” dedi.

70 ülkeden 600’ü aşkın atletin yarıştığı ve Portekiz’in Madeira Adası’nda düzenlenen Para Yüzme Dünya Şampiyonası’nda 50 metre sırt üstü kategorisinde 41.58’lik derecesiyle dünya şampiyonu olan Eskişehirli ulusal yüzücü Sümeyye Boyacı, Eskişehir Büyükşehir Belediye Lideri Yılmaz Büyükerşen’in konuğu oldu. Dünya Şampiyonu atlet, sohbet havasında geçen görüşmesinin akabinde yaşadığı şampiyonluk ve madalya sevinci hakkında da açıklamalarda bulundu.

“Türkiye’ye ve Eskişehir’e teşekkürlerimi sunuyorum”

Kazandığı şampiyonluğun akabinde coşkuyla karşılanmasının akabinde büyük sevinç yaşadığı belirten Sümeyye Boyacı, bu şampiyonluğunun Türk milletine armağan olduğunu söyledi. Çalışmasının karşılığını en hoş biçimde aldığını söz eden Boyacı, “Dün akşam itibariyle Eskişehir’e ayak bastık ve çok hoş biçimde karşılandık. Türk milletini gururlandırdıysam ne memnun bana. Bu madalyanın bizim için bir altın madalya olmasından daha büyük bedeli var. Zira Türk yüzme branşında bir bayan tarafından alınan birinci dünya şampiyonluğunu temsil ediyor. Birebir vakitte on yılı aşkın bir müddettir sürdürdüğüm idmanları, benim için harcanan emekleri ve benim harcadığım emekleri temsil ediyor. Madalyayı tahminen ben boynumda taşıyorum fakat bu madalyanın aslında alınmasında beni destekleyen, bana emek harcayan pek çok kişiyi de bu madalyayla temsil ediyorum. Başta kulübüm ve Yılmaz Büyükerşen, antrenörlerim ve ailem olmak üzere benim için emek harcayan tüm takımıma, tüm Türkiye’ye ve Eskişehir’e teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“En büyük amacım 2024 Paris Oyunları”

Önümüzdeki yıllarda bu muvaffakiyetleri sürdürmeye devam etmeye çalışacağına değinen Boyacı, gelecek maksatları hakkında şunları söyledi:

“Bundan sonra alışılmış ki önümüzde en büyük gayem 2024 Paris Olimpik ve Paralimpik Oyunları’nda ülkemi en düzgün formda temsil etmek var. Orada elimden gelenin en düzgününü yapmak istiyorum. Bunun için 2023 Manchester’da ve 2024 Paris için kota gayreti vereceğim. 2019 yılında, 2020 Tokyo Olimpiyatları için aldığım üzere yeniden kota alma isteğim var. Bunu da gerçekleştirebilirsem ülkemizin katıldığı sportmen sayısını arttırmaya yardımcı olmak istiyorum.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.