Stefan Kuntz: C Ligi’nde bulunuyorsak bunu hak etmişizdir

UEFA Uluslar C Ligi 1’inci Küme 2’nci maçında yarın TSİ 21.45’te deplasmanda Litvanya ile karşılaşacak olan A Ulusal Futbol Takımı’nda teknik yönetici Stefan Kuntz ve ulusal futbolcu Yunus Akgün, müsabaka öncesi basın mensuplarına açıklamalara bulundu.

A Ulusal Futbol Kadrosu Teknik Yönetici Stefan Kuntz açıklamasında, “Zemin farklı olacak. Alışkın olmadığımız bir yer. Farklı bir his yaratıyor bu çeşit tabanlar. Yapay çim olduğuna odaklanırsak bu bizi zorlayacaktır. Değerli olan müsabakaya dönük bir fikir içinde olmamız” diye konuştu.

Stefan Kuntz, oyuncuların yorgunluklarına nazaran birinci 11’de kimi değişiklikler olacağını söyleyerek, “Litvanya’nın son maçlarını izledik. Topun daha fazla bizde olduğu, hareketli oyunumuzla fark oluşturacağımızı iddia ediyorum. Oyuncuların yorgunluk düzeylerini gözeterek birinci 11’imizde değişiklikler olacaktır” sözlerini kullandı.

“Bunu hak etmişiz demektir”

“Şu anda Uluslar C Ligi’nde bulunuyorsak bunu hak etmişiz demektir” diyen Alman teknik adam, “Bunu birilerini suçlamak için söylemiyorum. FIFA sıralamasında bizden düşük sırada olan ekiplere karşı oyunu domine eden bir sitilde oynamamız gerekiyor.

Buna ulaşmak istiyoruz. Zihinsel manada da oyuncularımız güçlü kılmak istiyoruz. ‘Koşullar bu, seyahat bu, kurallar bu, uzak deplasman’ üzere şeylerin oyuncuyu etkilemesi gerekiyor. Faroe Adaları karşısında kazandık. 4 gol bulduk, bu yeterli bir şeydi gelişim açısından. Kendi tarzımızı bulma yolunda ilerleyeceğiz” açıklamasında bulundu.

“Her vakit ulusal forma ile savaşmak istiyorum”

DHA’nın haberine nazaran A Ulusal futbolcu Yunus Akgün ise açıklamasında, bu formayı giymenin çocukluk hayalini olduğunu ve bunu başardığı için çok memnun olduğunu söyledi.

Akgün, “Bu fırsatı bana veren hocamıza teşekkür ediyorum. Birinci maç heyecanlıydı ancak alanda ağabeylerim her vakit bana yardımcı oluyor. Birinci asistimi yaptım. Tabi bu inşallah son olmaz. Her vakit ulusal forma ile savaşmak istiyorum.

İnşallah ulusal forma altında goller ve asistler yapmak nasip olur bana. Alanda kazanmak için elimizden geleni yapıyoruz. Favori biziz ancak bu türlü maçlar tehlikeli maçlar. Her maça kazanmak için çıkıyoruz ve yarınki maçı da kazanmak için alanda olacağız” diye konuştu.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.