Qualcomm, yeni nesil Snapdragon ile rakip tanımayacak!

Posted by

Qualcomm’un Snapdragon Twitter hesabında, “yakında gelecek” yeni nesil giyilebilir işlemcilere bir bakış sunan yeni bir teaser yayınlandı. En yeni Snapdragon Wear 4100+, 12 nm süreci üzerine inşa edildi ve sensör girişi ve ses gibi daha fazla arka plan görevini yerine getirmeye yardımcı olmak için yeni bir yardımcı işlemci içeriyor. Bu SoC, Snapdragon Wear 3100 Platformuna kıyasla performans ve pil iyileştirmeleri getirdi.

Bir sonraki Snapdragon Wear Platformunun ne tür iyileştirmelere sahip olacağını görmek için can atıyoruz. Samsung’un Exynos W920 (5nm) SoC çizgisinde daha fazlasını görmeyi bekliyoruz, ancak Qualcomm’un giyilebilir cihazlarla bir sonraki hamlesini tahmin etmek zor.

Qualcomm, yeni nesil Snapdragon ile rakip tanımayacak!

Google’ın Wear OS’ye yeni odaklandığı göz önüne alındığında, sürüm 3.0’dan önceki birçok Wear OS cihazı Snapdragon Wear Platformları tarafından desteklendiğinden, platformu ilerletecek bir şey olabilir. Tek bildiğimiz Qualcomm’dan yeni bir giyilebilir çipin geliyor olması. Hangi OEM’lerin kullanacağını, ne zaman piyasaya çıkacağını veya özelliklerini bilmiyoruz. Ancak bunun için çok uzun süre beklememiz gerekmeyecek. Zira Qualcomm bir süre sonra resmi duyurusunu yapacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.