Özbekistan Büyükelçisi’nden Albayrak Grubu’na ziyaret: Özbekistan’a Türk işi teknoloji

Özbekistan’da trafik elektronik denetleme sistemi faaliyetlerini yürütmek üzere kurulan Albayrak Kümesi iştiraki Uch Nokta, inançlı trafik akışının sağlanması, ülkeye bu alandaki teknolojilerin transferi konusunda çalışmalar yürütüyor. Teknoloji transferi sırasında Türk üretimi aygıt ve yazılımlarının kullanılması dikkat çekiyor.

HAZİRANDA DEVREYE GİRECEK

Haziran ayında devreye girmesi öngörülen trafik idare sistemleri dahilinde 150 kilometrelik bir bölgede 28 taşınabilir radar, 18 sabit radar ve 8 kırmızı ışık ihlal sistemi kurulacak. Bu yapı ile trafik ihlallerinin ve münasebetiyle can ve mal kayıplarının azaltılması sağlanacak.

BÜYÜKELÇİ BEKAR ZİYARET ETTİ

Taşkent Büyükelçisi Dr. Olgan Bekar, Albayrak iştiraki olan Uch Nokta ofisini ziyaret etti. Namangan eyaletindeki trafik denetleme sisteminin heyetim etapları ve hedeflenen çalışmalarla ilgili bilgi alan Bekar’a, Özbekistan’a kazandırılacak yeni sistemler de tanıtıldı. Ziyarette Büyükelçi Bekar’a Taşket Büyükelçiliği Ticari Müsteşarı A. Yavuz Türker ile şirket yöneticilerinden Sezgin Erbek, Mustafa Kolcu ve Albil Genel Müdür Yardımcısı Erdal Nalbant eşlik etti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.