Otopark arbedesinde komşusunu öldürdü, 1 ay sonra özgür kaldı

Posted by

Bursa’da otopark arbedesinde komşusunu öldüren bir kişi 1 ay sonra özgür kaldı.

7 Haziran’da Eşref Dinçer Mahallesi Kuvayi Ulusala Bulvarı Hastane Yolu’nda meydana geldi. Lokman Cört (32) ve Nezir Cört (24) kardeşler, daha evvel otopark yeri konusunda tartıştıkları apartman komşuları Hüseyin Özdemir ve Yusuf A. ile karşılaştı.

Taraflar ortasında başlayan tartışma, kısa müddette hengameye dönüştü. Başka aile üyelerinin de karıştığı arbedede Lokman Cört bedeninin çeşitli yerlerinden, kardeşi ise kalçasından bıçakla yaralandı. İhbarla olay yerine gelen sıhhat takımları, 2 kardeşi Gemlik Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Durumu ağır olan Lokman Cört kurtarılamadı, kardeşi ise tedaviye alındı. Polis takımları de Hüseyin Özdemir ile Yusuf A.’yı gözaltına aldı.

‘AMACIM YARALAMAK VE KORKUTMAKTI’

Yusuf A. emniyetteki tabirinde, Lokman ve Nezir Cört’ün otomobillerine saldırdıktan sonra kendilerini takip ettiğini söyledi. Kayınbiraderi Hüseyin Özdemir ise sözünde; eczaneye gittikleri sırada 2 kardeşin peşlerinden gelerek kendilerine sataştığını belirtti. Pişman olduğunu belirten Özdemir, “Uzun müddet takip etmeleri ve sataşmaları sonrasında kovalamak için pidecinin önünden geçerken, içeriye girerek bıçak aldım. Gayem öldürmek değil; yaralamak ve korkutmaktı” dedi.

NÖBETÇİ MAHKEME 4 MÜNASEBET SIRALADI

İfadelerinin akabinde şüpheliler, adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden Yusuf A. isimli denetim koşuluyla hür bırakılırken, Hüseyin Özdemir tutuklandı. Tutuklulukta 1 ayın dolması nedeniyle belgeyi inceleyen nöbetçi mahkeme; şahitlerin sözleri, güvenlik kamerası imajları, şüphelinin ruhsal durumu ve ‘haksız tahrik’i de gözeterek Özdemir’in tutuksuz yargılanmasına karar verdi. Öldürülen Lokman Cört’ün avukatları ise karara itiraz etti. Savcılık soruşturması sonunda Hüseyin Özdemir’in, ağır ceza mahkemesinde yargılanması bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.