Orhan Sümer Kimdir? CHP Adana Milletvekili Adayı Orhan Sümer’in Biyografisi

14 Mayıs seçimlerine az bir zaman kala siyasi partilerin milletvekili aday listeleri belli olmaya başladı. Cumhuriyet Halk Partisi büyükşehir milletvekili adaylarını açıkladı. İsmi açıklanan adaylar hakkında yapılan araştırmalar da hız kazandı. Aday listesinde yer alan CHP Adana milletvekili Orhan Sümer de araştırılan bir isim oldu. Peki Orhan Sümer kimdir, nerelidir?

İşte detaylar…

14 Mayıs’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerine az bir zaman kaldı. Cumhuriyet Halk Partisi de milletvekili aday listelerini açıklamaya başladı. Listede yer alan isimlerden birisi de Orhan Sümer oldu.

Orhan Sümer Kimdir?

Orhan Sümer, 2 Mart 1963’te Adana’da dünyaya gelmiştir. İlk ve ortaöğrenimini tamamladıktan sonra Karşıyaka Atatürk Lisesi’nde eğitimine devam etmiştir. Sümer, lise mezuniyetinin ardından ticari hayatına atılmıştır. Orhan Sümer akaryakıt istasyonu işletmeciliği, petrol ürünleri ticareti ve inşaat taahhüt işleri yapmıştır.

Orhan Sümer’in Siyasi Kariyeri

Orhan Sümer ilk olarak 1987’de CHP Yüreğir İlçe Yönetim Kurulu’nda göreve başlamıştı.24 yaşında üye olan Sümer, en genç üye ve yönetici olmuştur. 1997’de Adana İl Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış ve daha sonra 2001 yılında CHP Adana İl Başkanı olarak görev almıştır. Orhan Sümer, 2011’de delegelerin isteği ve desteğiyle devrettiği başkanlık görevine tekrar gelmiştir. 

Sümer, 27. Dönem Adana Milletvekili seçilmiştir. CHP Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyeliği görevini de üstlenmektedir. 14 Mayıs seçimlerinde Adana 1. sıra milletvekili adayı gösterilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir