Öğretmeni tarafından ‘kalbinden’ yumruklandı: Artık okula gitmek istemiyor…

Posted by

Kırşehir’de argümana nazaran, H. H. Ö., geçen cuma günü teknoloji ve tasarım öğretmeni Ö.İ. tarafından sınıfta şiddete maruz kaldı. Öğretmen uyguladığı şiddet sonrası çocuğun ağlamasına da kızınca, H. H. Ö. meskenine giderek ailesine yaşadıklarını anlattı.

GÖĞÜS KAFESİME YUMRUK ATTI”

Polis gruplarının geldiği okulda, psikolog eşliğinde sözü alınan öğrenci, Kırşehir Eğitim Araştırma Hastanesi’ne giderek rapor aldı. Sınıfta yoklama aldıktan sonra olayın yaşandığını aktaran H. H. Ö., “Arkadaşım öğretmenimiz yoklama alırken bana bir şey sordu. Bunu gören öğretmenim yanıma gelerek yakamdan tuttu ve göğüs kafesime yumruk attı” dedi.

“NE AĞLIYORSUN KEMİĞİNİ Mİ KIRDIM”

Yumruklandıktan sonra ağlayarak sırasına oturduğunu söyleyen öğrenci, öğretmeni Ö.İ.’nin kendisine “Ne ağlıyorsun kemiğini mi kırdım” dediğini ileri sürerek, “Öğretmenim benimle de dalga geçti. En küçük örneklerde dahi beni göstererek sınıfa güldürdü. Göz teması kuramadım. Okulumu seviyorum ancak öğretmen beni korkuttu. Okula gitmek istemiyorum” diye konuştu.

“OĞLUM MESKENE KIPKIRMIZI HALDE GELDİ”

Oğlunun meskene heyecanlı ve kızarmış formda arkadaşlarıyla geldiğini anlatan anne Döne Ö. de, okul yönetimi tarafından terslendiğini sav etti.

Anne Ö., “Oğlumu konuta arkadaşları getirdi. Olayı anlatır anlatmaz okula gittim. Yöneticilere yaşanan olayı anlatmama karşın onlar bana ‘okulun birinci haftası olayı büyütmememiz’ gerektiğini söyledi. Bende şikayetçi olacağımı bildirdim” diye konuştu.

“OKUL VE ÖĞRETMENLERİMİZLE PROBLEMİMİZ YOK”

Yaşanılan durum üzerine isimli süreç başlattıklarını söz eden H. H. Ö.’nün babası Emran Ö. ise, “Okul ve öğretmenlerimizle bir sorunumuz yok. Çocuğum uyumlu bir öğrenci. İsimli merciler ve Ulusal Eğitim Müdürlüğüne gerekli şikayetlerde bulundum. Gereğinin yapılmasını istiyorum ve öğretmenin çocuğumla karşılıklı gelmesini de istemiyorum” formunda konuştu.

Kırşehir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada da, müfettiş raporuna nazaran idari ve isimli soruşturmanın yürütüleceğini belirtildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.