Morgan Freeman’a Rusya’ya giriş yasaklandı

Ünlü oyuncu Morgan Freeman’ın, Rusya’ya girmesi yasaklanan 963 ABD’li ortasında olduğu belirtildi. ‘Kara Liste’ye giren oyuncu, 2017 yılında Rusya’yı eleştiren yorumlarıyla gündeme gelmişti.

“Esaretin Bedeli” ve “Yedi” üzere kült sinemalarla tanınan ünlü Amerikalı oyuncu Morgan Freeman’ın Rusya’ya gitmesi ‘kalıcı’ olarak yasaklandı. Kremlin’in ‘Kara Listesi’ne giren oyuncu, Rusya’ya girmesi yasaklanan 963 ABD’linin ortasına girdi.

FREEMAN NEDEN KARA LİSTEDE?

Freeman’ın ‘Kara Liste’ye alınması ise 2017’de yayınlanan bir görüntüye dayanıyor. Freeman, görüntüde ABD’nin iç alakalarına ve demokrasisine karışan Rusya’yı eleştiren kimi yorumlarda bulunmuştu.

CNN’nin haberine nazaran, oyuncunun The Committee to Investigate Russia (Rusya’yı Denetleyen Komite) isimli tertip için bu görüntüyü çektiği belirtildi.

84 yaşındaki oyuncunun yanı sıra Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ve eski ABD first lady’si Hilary Clinton da listedeki isimlerden kimileri.

2018 ‘de hayatını kaybeden Senatör John McCain, ABD Lideri Joe Biden ve Lider Yardımcısı Kamala Harris de Rusya’ya girmesi yasaklanan siyasi figürlerden birkaçı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.