Meksika’daki şiddetli yağış ve fırtınada 3 kişi öldü

Posted by

Meksika’da son günlerde tesirli olan şiddetli yağış ve fırtınalı hava nedeniyle 3 kişi hayatını kaybetti. Puebla kentinde dolu yağışından korunmak için iş yerine anne ve oğlunun üzerine ağaç devrildi. Kazada, 12 yaşındaki çocuk hayatını kaybederken, çocuğun annesi ise ağır yaralı olarak kurtuldu. Yetkililer, fırtına sebebiyle Puebla kentinde en az 10 başka noktada ağaçların devrilerek maddi hasara yol açtığını aktardı.

Oaxaca eyaletinin birtakım bölgelerinde ise yağışlar sel ve su baskınlarına neden olurken, araçlarıyla bir akarsuyun akıntısına kapılan 3 kişilik aileden 2’si hayatını kaybetti. Ailenin yağışlar sonucu yaşanan su baskını nedeniyle meskenlerini terk ederek inançlı bir bölgeye gitmeye çalıştıkları sırada bulundukları aracın akıntıya kapıldığı ve 38 yaşındaki anne ile 10 yaşındaki kızının hayatını kaybettiği aktarıldı. Babanın ise araçtan çıkmayı başararak kurtulduğu bildirildi.

Şiddetli yağışların sele neden olduğu Morelos eyaletinde ise 225 konut sular altında kalırken, 655 vatandaşın sel ve su baskınlarından etkilendiği söz edildi. Sinaloa eyaletinin Guasave kentinde de taşan ırmak sebebiyle 60 konutu su bastığı belirtildi.

Meksika Ulusal Meteoroloji Servisi tarafından yapılan açıklamada, ülke genelindeki yağışlı havanın önümüzdeki günlerde de devam etmesinin beklendiği bildirilerek, vatandaşların sel, toprak kayması, yıldırım düşmesi ve dolu yağışı konusunda hazırlıklı olmaları uyarısı yapıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.