Manisa’da baba, eşini bıçakladıktan sonra çocuğunuda hastaneye bırakıp kaçtı

Posted by

Manisa‘nın Kula Devlet Hastanesi’nde 5 aylık Arel isimli bebeğini kucağına alarak yalınayak hastaneye gelen M.U.Ş. isimli vicdansız baba, bebeğinin çok ağladığını öne sürerek bebeği sıhhat işçilerine teslim edip ortadan kaydoldu.

Açlıktan ağladığı öğrenilen bebeğe birinci müdahaleyi yapan sıhhat çalışanları temin ettikleri mamayla 5 aylık Arel bebeğin karnını doyururken, durum 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirildi.

Baba ortadan kayboldu

Hastane güvenlik kameralarını incelemeye alan emniyet güçleri, bebeği hastaneye bırakan kişinin M.U.Ş. isimli kuşkulu olduğu ve 07 APD 538 plakalı araçla bebeği bıraktıktan sonra ortadan kaybolduğunu tespit etti.

İlçe giriş ve çıkışlarındaki plaka tanıma sistemlerini de incelemeye alan emniyet güçleri, kuşkulu babanın bebeği bıraktıktan çabucak sonra Uşak istikametine çıktığını saptadı.Boşanma evresindeki eşini bıçakla yaralayıp bebeğini kaçırmış

Öte yandan soruşturmayı derinleştiren Kula İlçe Emniyet Müdürlüğü takımları, kuşkulu şahsın Afyon vilayetinde boşanma basamağında olduğu ve uzaklaştırma kararı bulunduğu eşini bıçakla yaraladıktan sonra bebeği alıp kaçtığını ve hakkında yakalama kararı olduğunu tespit etti.

Şüpheli şahsın yakalanması için Kula, Uşak ve Afyon emniyet grupları harekete geçti.

Sağlık çalışanları minik Arel’e sahip çıktı

Vicdansız babanın bırakıp kaçtığı bebeğe birinci müdahalede bulunan Kula Devlet Hastanesi sıhhat işçileri, temin ettikleri mamayla bebeğin karnını da doyurdu.

Emniyet güçlerinin Afyon’daki yaralı annesine ulaştığı minik Arel, Kula Devlet Hastanesi’ne davet edilen annesine teslim edilecek.


Minik Arel’in durumu iyi

Minik Arel’in sıhhat durumunun güzel olduğu öğrenilirken, vicdansız babayı arama çalışmaları sürüyor.

İHA’nın haberine nazaran, olayla ilgili başlatılan soruşturma da geniş çaplı olarak devam ediyor.


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.