LGS giriş evrakı alma ekranı: 2022 LGS imtihan giriş yerleri nasıl öğrenilir?

Lise kademesine geçecek olan binlerce 8. sınıf öğrencisi, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezî imtihan için geri sayıma geçti.

5 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilecek olan LGS imtihanına sayılı günler kala sınav ayrıntıları, öğrenci ve velilerin gündemindeki yerini aldı.

İmtihana nerede gireceğini merak eden adaylar, giriş yerlerinin ne vakit açıklanacağını merak ediyordu.

”2022 LGS imtihan giriş yerleri açıklandı mı?” sorusuna cevap aranırken Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB), LGS imtihanı giriş yerlerinin açıklandığını duyurdu.

Peki LGS imtihan giriş yerleri nasıl öğrenilir? İşte 2022 LGS imtihan giriş dokümanı alma ekranı….

2022 LGS imtihan giriş yerleri nasıl öğrenilir?

Ulusal Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 5 Haziran Pazar günü yapılacak merkezi imtihanın giriş bilgileri yayınlandı.

Bakanlığın internet sitesinde yer alan duyuruya nazaran, LGS kapsamındaki merkezi imtihana girecek öğrenciler, imtihan merkezi, bina, salon ve sıra bilgilerine Bakanlığın “www.meb.gov.tr” internet adresi ve e-Okul üzerinden ulaşabilecek.

LGS adayları imtihana eğitim gördükleri okullarda girecek.

2022 LGS imtihan giriş dokümanı sorgulama ekranı

LGS imtihanı ne vakit, saat kaçta yapılacak?

Liselere Geçiş Sistemi (LGS), bu yıl 5 Haziran’da gerçekleştirilecek. Birinci oturum Türkiye saatiyle 09.30’da, ikinci oturum ise 11.30’da başlayacak.

Birinci oturumda öğrencilere Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı lisan derslerinden toplam 50 soru sorulacak ve 75 dakika yanıtlama müddeti verilecek.

İkinci oturumda ise öğrencilere matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak ve öğrencilerin yanıtlaması için 80 dakika mühletleri olacak. Sözel ve sayısal kısımlardaki her bir alt test için gerçek ve yanlış karşılık sayıları belirlenecek.

Her bir öğrencinin, her bir alt testine ilişkin ham puanı, ilgili teste ilişkin hakikat yanıt sayısından yanlış karşılık sayısının üçte biri çıkarılarak hesaplanacak.

LGS imtihan sonuçları ne vakit açıklanacak?

LGS sınav sonuçları, 30 Haziran 2022 tarihinde https://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecek. Öğrencilere imtihan sonuç dokümanı posta yoluyla gönderilmeyecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.