Külotlu çorapla cinayete şarkıcı Seçil ile babası için müebbet hapis talebi

Sancaktepe’de ormanlık bir alanda mantar toplayan aile elleri ve ayakları bağlanmış şekilde bir erkek cesedi buldu. Ailenin durumu jandarmaya bildirmesinin ardından başlatılan soruşturma kapsamında cesedin 40 yaşındaki Semih Sevim’e ait olduğu tespit edildi. Yapılan incelemelerde Semih Sevim’in en son eski kız arkadaşı 25 yaşındaki Seçil Çiftçi ile görüştüğü belirlendi. Gözaltına alınan Seçil Çiftçi sorgusunda Semih Sevim’i öldürdüğünü ve babasıyla birlikte ormanlık alana götürdüklerini itiraf etti.

Milliyet’ten Damla Güler’in haberine göre Seçil Çiftçi ifadesinde, Semih Sevim’in kendisini takıntı haline getirdiği için uzaklaştırma kararı aldığını söyledi. Uzaklaştırma kararının olaydan 1,5 ay önce bittiğini anlatan Çiftçi, “Uzaklaştırma kararı bitince beni rahatsız etmeye başladı. 28 Aralık 2022 gecesi ısrarla arayıp görüşmek istediği için kabul ettim” dedi.

“YAKLAŞIK 1,5 DAKİKA BOĞAZINI SIKTIM”

Semih Sevim’i evine çağırdığını söyleyen Seçil Çiftçi, “Tartıştığımız sırada bana tokat attı. Boğuşmaya başladık. Bu sırada Semih’in elinden bıçak düştüğünü gördüm. Elime ne gelirse Semih’e vurmaya başladım. Bardakla, cam şişeyle ve kırık sandalye ayağıyla Semih’e vurdum. Semih koltuğa düştü. Doğrulmaya çalıştığı sırada sopa ile tekrar vurdum. Bu kez yere düştü. Evin içerisinde bulunan yakınımdaki külotlu çorabı alarak yerdeki Semih’in boğazını yaklaşık 1,5 dakika sıktım ve nefessiz kalınca öldüğünü anladım” dedi.

“BOĞDUĞUM KÜLOTLU ÇORAPLA CESEDİ BAĞLADIM”

Olaydan 40 dakika sonra anne ve babasının eve geldiğini söyleyen Çiftçi, olayı babasına anlattığını söyledi. Semih Sevim’i boğduğu külotlu çorapla cesedi bağladığını söyleyen Çiftçi, “Babamın aracıyla ormanlık alana bıraktık” dedi. Sanık baba Cemal Çiftçi ise verdiği ifadede, “Eve girince yerde yüzüstü yatan birini gördüm. Kızım bana bu kişinin kapısına dayandığına dair video göstererek, ‘Ben bunu yapmazsam beni öldürecekti’ dedi. Sonrasında cesedi battaniyeye sarıp araca yükledik” dedi.

BABANIN DA OLAY ANINDA EVDE OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Ancak sanık Cemal Çiftçi eve gittiğinde olayın bittiğini söylese de yapılan HTS incelemesinde olayın yaşandığı saatten önce evde olduğu tespit edildi. Semih Sevim’in otopsi raporuna da yer verilen iddianamede, Seçil Çiftçi’nin oluşan yaraları tek başına yapamayacağı Sevim’in ölümüne sebep olan filleri babasıyla birlikte gerçekleştirmiş olabileceğine dair değerlendirme yapıldı.

“SENİ ÖLDÜRECEĞİM. PAŞA PAŞA DA CEZAMI ÇEKECEĞİM”

Sevim’in telefonunda yapılan inceleme sonrası Seçil Çiftçi’ye attığı mesajlar da iddianamede yer aldı. Mesajlaşmalardan birinde Seçil Çiftçi’nin Semih Sevim’e, “Ölümün benim elimde, seni vurduracağım. Senin kafanın kesildiğini paylaşacağım. Seni öldüreceğim paşa paşa da cezasını çekeceğim” dediği görüldü.

“KIZINIZA SÖYLEYİN BENDEN UZAK DURSUN”

Semih Sevim’in Çiftçi’nin babası sanık Cemal Çiftçi’ye, “Söyle benden uzak dursun amca, benim günahım yok. Beni Seçil kandırıyor hep” şeklinde annesi Asiye Çiftçi’ye de, “Teyze kızınız ile konuşun benden uzak dursun. Tehdit ediyor, küfür ediyor. Beni aradı görüştük. Tehdit edip para istiyor. Evine erkek almış beni arattırıyor. Uzak dursun benden” şeklinde mesajlar attığı belirlendi.

Hazırlanan iddianamede tutuklu sanıklar Seçil Çiftçi ve babası Cemal Çiftçi’nin “tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmaları istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir