Kral 3. Charles’a manidar ikram

Posted by

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in hayatını kaybetmesinin akabinde tahta geçen Kral 3. Charles’ın, 13 Eylül’de Kuzey İrlanda’daki bir imza merasiminde kullandığı kalemin mürekkebinin akmasına sonlanması sonrası Galler’e yaptığı ziyarette “her ihtimale karşı” kendisine kalem armağan edildi.

İngiltere’nin yeni hükümdarı olarak Galler’e birinci ziyaretini yapan Kral 3. Charles’a, halkla buluştuğu sırada bir bayanın kalem ikram ettiği görüldü.

Hediyeyi birinci aldığında şaşıran ve mana veremeyen Kral 3. Charles’a, kalemi veren bayan ve etrafındakilerin “Ne olur ne olmaz” dediği duyuldu.

Kalemin armağan edilmesi, Kral 3. Charles ve alandakilerin gülüşmesine neden oldu.

“BU KAHROLASI ŞEYE TAHAMMÜL EDEMİYORUM”

Kral 3. Charles, tahta çıkmasının akabinde 13 Eylül’de ziyaret için gittiği Kuzey İrlanda’daki bir imza merasiminde kullandığı kalemin mürekkebinin akmasına sonlanırken görüntülenmişti.

Kuzey İrlanda’daki Hillsborough Kalesi’ne yaptığı ziyaretin canlı yayınlandığı görüntüde, Kral 3. Charles’ın, ziyaretinin akabinde ziyaretçi defterine 13 Eylül yerine kazara 12 Eylül tarihini attığını söylediği görülmüştü.

Kral 3. Charles, eşi Camilla’nın yanlış tarihi imzaladığını hatırlatmasının akabinde elindeki kalemin mürekkep akıtmasına sonlanarak, “Bu kahrolası şeye tahammül edemiyorum.” demişti.

Videoda Kral 3. Charles’ın, eline mürekkep bulaşmasının akabinde odayı terk ettiği ve deftere imzayı eşi Camilla’nın attığı görülmüştü.

Kral 3. Charles daha evvel de tahta çıkma merasiminde imza atarken yardımcılarına kızgın bir tabirle masada elini koyacağı yerin boşaltılması talimatını verirken görüntülenmiş ve bu anlar toplumsal medyada gündem olmuştu. (AA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.