Kanada’da aranan saldırganlardan biri meyyit bulundu

Posted by

Kanada’da 13 farklı bölgede düzenlenen ve 10 kişinin öldüğü bıçaklı akınların aranan iki şüphelisinden biri meyyit olarak bulundu.

Kanada polisi tarafından yapılan açıklamada, lokal saatle 11.30 sıralarında James Smith Cree Nation bölgesinde bir erkeği cansız vücudunun bulunduğu söz edildi. Yapılan incelemeler sonucu ölen kişinin, bıçaklı akınlar kapsamında aranan şüphelilerden Damien Sanderson olduğu öğrenildi.

“VÜCUDUNDA YARALAR VAR”

Polis, birinci incelemelere nazaran ölen kuşkulu Damien Sanderson’un bedeninde yaralar olduğunun tespit edildiğini duyurdu. Açıklamada, “Damien’in cesedi açık havada, bir konutun yakınında, çimenlik bir alanda bulundu. Görünür yaraları olduğunu doğrulayabiliriz. Kesin mevt nedeni belirlenecek” denildi.

Diğer kuşkulu, Damien Sanderson’un kardeşi Myles Sanderson hala aranıyor.

“MYLES DA YARALANMIŞ OLABİLİR”

Polis, Myles Sanderson’un da yaralanmış olabileceğini lakin bunun şimdi doğrulanmadığını belirtti. ü

Açıklamada, “Damien’ın kardeşi Myles Sanderson da yaralanmış olabilir fakat bu doğrulanmadı. Tıbbi yardım arama mümkünlüğü var. Yaralı olsa bile, bu onun tehlikeli olmadığı manasına gelmez. Myles’ın hem şahısları hem de mülkiyet cürümlerini içeren uzun bir sabıka kaydı var. Myles üç defa birinci derece cinayetle karşı karşıya ve aranıyor. Silahlı ve tehlikeli olduğuna inanıyoruz, ona yaklaşmayın. Nerede olduğunu biliyorsanız çabucak polisi arayın” tabirlerine yer verildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.