İstanbulspor, Üstün Lig yolunda son adımı da atmak istiyor

Posted by

Spor Toto 1. Lig play-off finalinde yarın Royal Hastanesi Bandırmaspor ile karşılaşacak İstanbulspor, karşılaşmada rakibine üstünlük sağlayarak Harika Lig yolundaki son adımı da atmayı hedefliyor.

Sarı-siyahlı grupta genel menajer Eren Mert, teknik yönetici Osman Zeki Korkmaz ile futbolcu Emrecan Uzunhan, final maçı öncesi AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Finalde gayret edecek olmanın memnunluğunu yaşadıklarını belirten Eren Mert, Royal Hastanesi Bandırmaspor karşısında galip gelerek 17 yıl sonra Muhteşem Lig’e dönmeyi umut ettiklerini söyledi.

Bu dönem Royal Hastanesi Bandırmaspor ile oynadıkları maçların çekişmeli geçtiğini ve iki grubun da finalde yer almadığı hak ettiğini belirten Mert, şunları kaydetti:

“Final maçı her şeye açık. Umarım baht yanımızda olur. Küçük ayrıntıların belirleyici olacağını düşünüyorum. Sonlarına hakim olan, daha çok isteyen ve motive olan ekibin bir adım öne çıkacağını düşünüyorum. Üst üste ikinci sefer play-off’ta oynuyoruz. Ekipteki hava çok hoş. Herkes sabırsızlıkla final maçını bekliyor. Umarım centilmence ve hoş bir müsabaka olur. Kazanan biz oluruz. İstanbulspor, tertibiyle, gençlere verdiği kıymetle, vizyonuyla, oyuncuları ve teknik heyetiyle bu şampiyonluğu hak ediyor.”

İstanbulspor’un esaslı bir kulüp olduğunu ve yıllarca Harika Lig’de gayret ettiğini vurgulayan Eren Mert, “İstanbulspor’u el birliğiyle layık olduğu yere getireceğimizi düşünüyorum.” dedi.

Son 5 dönemde UEFA Lisansı aldıklarını anlatan Mert, “Bunu 1. Lig’de yapan tek kulübüz. Bunu itibar olarak görüyoruz. Finansal olarak ayağını yorganına nazaran uzatan bir kulübüz. Üstün Lig için planlamamız var. Muhteşem Lig’e çıktığımız takdirde 30 yaşın üzerinde oyuncuları İstanbulspor’da görmemeye devam edeceksiniz. Türk sporuna genç futbolcuları kazandırmaya devam edeceğiz. İstanbulspor, her vakit Türk futbolunda genç oyuncuları çıkaran dinamik olmaya devam edecek” tabirlerini kullandı.

KORKMAZ: “EN BÜYÜK İSTEĞİMİZ MUHTEŞEM LİG’DE OLMAK”

İstanbulspor Teknik Yöneticisi Osman Zeki Korkmaz, en büyük maksatlarının gelecek dönem Harika Lig’de uğraş etmek olduğunu lisana getirdi.

Vazifeye geldikten kısa müddet sonra grupta keyif veren bir futbol kültürü oluşturduklarını anlatan Korkmaz, “Bu futbol kültürü, birtakım küçük dokunuşları daha uygun yapsaydık bizi birinci 2’de Harika Lig’e çıkarabilirdi. Birinci 2’den öteki kadrolar çıktı lakin oyun kültürü olarak değerlendirilseydi Bandırmaspor ve İstanbulspor Harika Lig’e yükselirdi. Bu 2 kadro final maçı oynayacak, biri kırılacak. Büyük hayaller kuruyorsanız, büyük hayal kırıklıklarını da göze almanız lazım. Büyük bir hayal kuruyoruz, her şeye hazırız ancak en büyük isteğimiz gelecek dönem Harika Lig’de olmak” diye konuştu.

Finalde şansların eşit olduğunu vurgulayan Osman Zeki Korkmaz, “Oluşturduğumuz oyun kültürünün bu ligin üzerinde olduğunu düşünüyoruz. Bunu birçok maçta alana yansıttık. Play-off final maçında baht her vakit yüzde 50’ye 50’dir. Taktiksel stratejisini tüm ögeleriyle yansıtan, daha âlâ motive olan ve futbol talihi olan grup o işi bitirir” değerlendirmesinde bulundu.

Korkmaz, İstanbulspor’un dünyanın en büyük kent gruplarından biri olduğunu belirterek, “Ama en yalnız kent grubu. Renklerini ulusal gayretimizden alan bir grup. Bizim için daha büyük bir motivasyon kaynağı olamaz. Tahminen tribünde taraftarı yok ancak Türkiye genelinde çok fazla gönüllüsü var” tabirlerini kullandı.

Teknik yönetici Korkmaz, Üstün Lig’de İstanbul gruplarının sayısının fazla olmasına dair tenkitler hakkında ise “Genel tabirle 80 milyonluk bir ülkeyiz. Bunun 20 milyonu İstanbul’da yaşıyor. İstanbul’da medyada çalışan beşerler, İstanbul gruplarını istemediklerini lisana getiriyorlar. Bu insanların ömür çelişkisi. 1982 Trabzon doğumluyum, 1989’da İstanbul’a taşındık. Türkiye iktisadının lokomotifi İstanbul. Premier Lig’de Londra ve Manchester ile etrafındaki kadroları çıkarırsanız lig ortadan kalkar. Bunu futbolu bildiğini argüman eden insanların ekrandan söylemesini çok komik buluyorum. Londra’dan o kadar ekip varsa İstanbul’dan da daha fazla kadro olabilir” açıklamasını yaptı.

UZUNHAN: “KUPAYI ALACAĞIMIZA İNANIYORUM”

İstanbulspor’un savunma oyuncularından Emrecan Uzunhan, final maçına çok yeterli konsantre olduklarını belirterek, Harika Lig biletini alacaklarına inandığını aktardı.

Hem kendileri hem de Royal Hastanesi Bandırmaspor’un güzel futbol oynadığını anlatan Emrecan Uzunhan, “İki grup da şu anda bulunduğu pozisyonu hatta birinci 2’den çıkmayı hak etti. Keyifli bir final olacak. Herkes maçın ehemmiyetinin şuurunda ve çok motive. Diğer hiçbir şey konuşulmuyor. Tüm konsantrasyonla gidip, gerekeni yapıp, kupayı alacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

İstanbulspor’un altyapısına, ekip TFF 3. Lig’deyken geldiğini hatırlatan Emrecan Uzunhan, “TFF 3. Lig ve TFF 2. Lig’de şampiyonluk gördüm. Birinci profesyonel dönemimde play-off deneyimi yaşadım. Bu dönem play-off’ta finale geldik. Oynayan bir oyuncuyum. Bunun gururunu yaşıyorum. Bu kulübü hak ettiği yer olan Harika Lig’e taşıyacağız” halinde görüş belirtti.

Avrupa’da futbol oynama amacı olduğunu lisana getiren Emrecan Uzunhan, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Bizim kuşağımızın vizyonunda ilerleme görüyorum. Harika Lig’den fazla Avrupa’da futbol oynamayı istiyorum. Mümkün olan en kısa müddette Avrupa’ya gidip, ülkemizi muvaffakiyetle temsil etmek istiyorum. Zeki Çelik’in Lille’e gittiği süreçte altyapıdaydım. Umarım ben de buradan Avrupa’ya giden ikinci futbolcu olurum. Ulusal ekip hayalim de var. Umarım evvel Ümit Ulusal Kadro’da sonra da A Ulusal Kadro’da forma talihi bulabilirim.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.