Instagram, Yeniden Paylaş Özelliğini Test Ediyor

Posted by

Instagram, kullanıcıların başkalarının gönderilerini veya Reels içeriklerini yeniden paylaşmasına olanak tanıyacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. İlk olarak medya analisti Matt Navarra’nın fark ettiği “Reposts” adlı özellik daha sonra Instagram tarafından TechCrunch‘a yapılan bir açıklama ile doğrulandı.

Şu anda, kullanıcıların gönderileri yeniden yayınlamalarının veya paylaşmalarının en yaygın yolu bunları 24 saat içinde sona erecek bir hikayeye eklemek. Yeniden Gönder özelliği, yeniden yayınlanan bir Reels veya gönderiyi hikayeler yerine kullanıcının takipçilerinin ana akışlarına göndererek çalışacak.

Yayınlanan ekran görüntüleri, yeniden yayınlama özelliğinin “arkadaşlarınızın beğenebileceği bir gönderiyi bir beslemede veya hikayede yeniden paylaşarak önermek” olduğunu ortaya koyuyor. Yeniden Gönder özelliği, bir gönderinin veya Reels’ın paylaşım menüsünde olacak ve takipçiler, yeniden paylaşılan içeriğe/göndericiye bir mesaj ile yanıt verebilecek. Bu arada gönderiler sekmesi, bir kullanıcının profilinde, takipçilerin görebileceği şekilde gösterilecek. Kullanıcılar ayrıca paylaşmadan önce bir gönderiye düşünce de ekleyebilecek.

Bakalım bu beklenen özellik tüm kullanıcıların hizmetine ne zaman sunulacak?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.