HDP’li Gergerlioğlu’nun provokasyon fitili elinde patladı! PKK’lı teröriste kalkan oldu

Terör örgütüne karşı yurt içi ve hudut ötesinde operasyonlar devam ederken, ortalığı karıştırmak isteyen, halkı kin ve nefretle beslemek isteyen fırsatçılar da ortaya çıkmaya başladı.

GERGERLİOĞLU İFTİRA ATIP PKK’YA KALKAN OLDU

Van’ın Başkale ilçesi Esenyamaç Mahallesi Onikidere mezrasında PKK’lı olduğu belirlenen bir şahsın gözaltına alınırken bölgede bulunan köylüler zanlıyı askerlerin elinden almaya kalkıp, taşkınlık çıkarınca ortalığı yatıştırmak ve nizamı sağlamak ismine Mehmetçik havaya ateş açtı. 

Bu olayın manzaralarını paylaşan HDP’li vekil Ömer Faruk Gergerlioğlu, Türk askerini karalama ve bölgede bulunan halkla ile askerler ortasında sorun çıkarma sinsiliğiyle olayı çok farklı göstermeye çalıştı. Askerlerin zorbalık yaptığını lisana getiren Gergerlioğlu, atılan taşları, askerlerin üzerine yürüyen kalabalığı görmezden gelerek gözaltına alınan bir PKK’lı teröristin de adeta savunuculuğunu üstlendi.

PKK/KCK ÜYESİ VE ÇOK SAYIDA CÜRÜM KAYDI VAR

Van Valiliğinden olayla ilgili yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

Olay, 20 Haziran 2022 günü ‘kasten adam öldürme, PKK/KCK terör örgütü mensubu olma, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme, kişiyi hürriyetinden mahrum kılma ve iş-çalışma hürriyetini ihlal suçu’ olmak üzere toplam 5 farklı cürümden hakkında yakalama buyruğu bulunan kuşkulu şahsın yakalanması niyetiyle icra edilen operasyon esnasında meydana gelmiştir.

JANDARMAYA TAŞ ATILDI

M.E.A.’nın gözaltına alınması sırasında yakınları tarafından jandarma araçlarına taş atılması üzerine, jandarma işçisi havaya ateş açarak kalabalığı dağıtmış, kuşkulu gözaltına alınarak emniyetli formda isimli makamlara sevki yapılmıştır. Kuşkulu M.E.A. sevk edildiği isimli makamlarca tutuklanmıştır.

GERGERLİOĞLU FETÖ’CÜLERİN PALAVRALARIYLA SAHNELERDE

Türk askerine karşı yapmaya kalkıştığı bu yakışıksız karalama kampanyası elinde patlayan Gergerlioğlu’nun bu birinci vukuatı değil. HDP’li milletvekili daha evvel FETÖ’cülerin sık sık dillendirdiği ‘Çıplak arama’ palavrasını da ortaya atmıştı. Daha sonra ortaya çıkan imajlarla bu durumun da palavra olduğu anlaşıldı.

 FETÖ’CÜ ENES KANTER’LE SAMİMİ

Gergerlioğlu’nun internetten Enes Kanter’in ortalarında bulunduğu bir küme FETÖ’cüyle toplantı yaptığı ortaya çıktı.

Enes Kanter, Abdülhamit Bilici ve Dilek Yıldız üzere FETÖ’cü isimlerle birebir görüntü konferansta görülen Gergerlioğlu’nun, FETÖ palavralarını nasıl elde ettiği aşikâr oldu.

FETÖ’NÜN PROVOKATİF HABERLERİNİN BAŞROLÜNDE

Gergerlioğlu’nun ortaya attığı skandal argümanları FETÖ’nün toplumsal medyadaki trolleri ve medya yayın organları, ortalığı karıştırmak ve algı operasyonu için devreye giriyor. Bu 

“KABAKÇIĞLU MEVTE TERK EDİLDİ” YALANI

FETÖ’nün avukatlığını yapan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun bir palavrası daha çürütüldü. Gümüşhane’de tutuklu bulunduğu cezaevinde hayatını kaybeden Mustafa Kabakçıoğlu’nun mevte terk edildiğini ve ihmal sebebiyle öldüğünü argüman eden Gergioğlu’nu yalanlayan evrak ortaya çıktı. Mustafa Kabakçıoğlu’nun nefes darlığı şikayeti varken kendi isteğiyle tedaviye gitmediği belirlendi.

YALANLA ABDEST!

HDP’li milletvekilleri ve birtakım haber sitelerinin; Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun sabah namazı için abdest alırken gözaltına alındığı tezinin büsbütün palavra olduğu ortaya çıktı.

Ankara’da güneşin saat 06.44’te doğduğu, emniyet tarafından gözaltı sürecinin ise 06.50’de başladığı bildirildi.

 

.

 

KAYNAK: HABER7

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.