Espor Devi, Türklerin Aldığı Altcoin ile Ortaklık Kurdu!

Espor devi TSM, Türk kripto para yatırımcılarının ilgi duyduğu bir altcoin projesi olan Avalanche (AVAX) ile Web3 oyun ortaklığına giriyor. Avalanche, rekabetçi oyun platformu Blitz’i geliştirirken TSM’nin özel Blockchain ortağı olacak.

Espor devi TSM, ortaklık için bu altcoin projesini seçti!

Kripto para piyasası şahinleşen Federal Reserve başkanı Jerome Powell’ın ifadesinin ardından güneye yöneldi. Bununla birlikte piyasa, geliştirme ve ortaklık gibi alanlarda yoluna devam ediyor. Bu ortaklıklardan birisi de en büyük espor takımı TSM ise Türk kripto para yatırımcılarını da gözdesi olan altcoin projesi Avalanche arasında gerçekleşti. TSM, Salı günü yaptığı açıklamada, TSM rekabetçi oyun platformu Blitz’i kurarken Avalanche’ın özel Blockchain ortağı olacağını söyledi. Anlaşmanın bir parçası olarak Avalanche, Blitz’i Blockchain’e getirmek için yerel AVAX tokenini gaz ücreti olarak kullanan özel bir alt ağ (sub-net) başlatacak. Avalanche, ortaklığı Twittter hesabından duyurdu:

TSM, Avalanche’ı özel Blockchain ortağı olarak seçti ve rekabetçi oyun platformu olan Blitz uygulamasını Blockchain’e getirmek için bir Alt Ağ başlatacak. Kemerlerinizi bağlayın, çünkü bu işbirliği oyunlarda devrim yaratabilir!

Ortaklık taraflara ne getirecek?

Bir basın açıklamasına göre TSM, “oyuncuların performans içgörüleri ve öğrenme araçlarıyla becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak ve ayrıca oyuncuların bu Blitz Arenalarında ödüller için rekabet etmelerine olanak tanımak için” Blitz alt ağında Avalanche markalı turnuvalara ev sahipliği yapmayı planlıyor. Platform, dijital varlıkların satın alınmasını ve saklanmasını kolaylaştırmak için Avalanche varlık yöneticisi Core’u da kullanacak. Avalanche Blockchain ana şirketi Ava Labs’ın başkanı John Wu, konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

Avalanche’ın tamamen özelleştirilebilir alt ağları, TSM gibi kuruluşların saniyenin altında işlem hızı, ölçeklenebilirlik ve milyonlarca kullanıcı için güvenlik ile oyun oynamak için mümkün olanın sınırlarını zorlamalarına yardımcı olmak için oluşturuldu.

Espor devinin çöken kripto borsası FTX ile ortaklığı

TSM ve Avalanche arasındaki ortaklık, milyonlarca espor oyuncusunu Web3’e dahil etmeyi amaçlıyor. Bu arada gelişme, TSM’nin iflas etmiş kripto para borsası FTX ile ortaklığını Kasım ayında sonlandırmasının ardından geldi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, FTX ile yaptığı anlaşmanın bir parçası olarak espor ligi, organizasyonu, takımı ve oyuncu sosyal medya profillerine FTX markasını yerleştirdi. FTX ile ortaklık, bir zamanlar espor tarihinin en büyüğüydü ve 210 milyon dolar değerindeydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir