Erden Timur’dan Alexis Sanchez açıklaması: Birkaç yemek daha yememiz gerekiyor

Posted by

Galatasaray’da Futbol AŞ. Başkanvekili Erden Timur, basın mensuplarının sorularını yanıladı. Erden Timur, son yapılan Dries Mertens ve Lucas Torreira transferlerine ait sürece değinirken Alexis Sanchez transferindeki son durumu aktardı.

Transfer periyodu ve öteki birçok mevzuya değinen Erden Timur’un açıklamaları şu biçimde:

“Arda Turan, çok büyük bir Galatasaraylı. Öteki tanıdığı bir oyuncu için oraya geldi. Futbolcuların iknası üzere bir durum kelam konusu değil. Mertens, Juventus’tan 5 milyon net teklifi vardı. Napoli’de yıllarını geçirdiği için Juventus’a gitmek istemedi. Onun dışında birçok teklif vardı Mertens’e de Torreira’ya da… 20-25 gün uğraşıyoruz ikna süreci için. Bütçemizin hududunu geçmiyoruz. Gidecekleri hesaba katmadan geçen yılın oyuncu bütçesiyle birebir düzeydeyiz. Arsenal, 18 milyon ile başlamıştı sürece. Sonra 15’e düştü. 20 gün hiç düşmedi. Arda’nın gelme durumu diğer bir oyuncu ile ilgiliydi. Bu iki transfere rastgele bir dahli olmadı.”

“ALEXIS SANCHEZ İÇİN BİRKAÇ YEMEK DAHA YEMEMİZ GEREKİYOR”

“Alexis Sanchez transferi için birkaç yemek daha yememiz gerekiyor. Alexis Sanchez, ilgilendiğimiz oyunculardan bir tanesi. Bu türlü birçok oyuncuyla görüşüyoruz. Bir durum için birebir anda asgarî 4-5 oyuncuyla pazarlık ederseniz eliniz kuvvetli oluyor. Çok pahalı bir oyuncu ancak öteki oyuncular da var. Hepsiyle süreç devam ediyor.”

Adı Galatasarayla anılan Sanchez, İtalya Serie A Ligi gruplarından Inter ile olan mukavelesini karşılıklı anlaşarak feshetti. Şilili yıldız geçtiğimiz dönem Inter ismine çıktığı 38 resmi maçta 9 gol ve 5 asistlik katkı sağladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.