Doların Haziran serüveni can yakacak! Selçuk Geçer ‘Dikkat’ dedi dolar için akıl almaz seviyeyi verdi…

Gram altın 900 liradan 1000 TL düzeylerine koşarken, dolar ise 17 bantlarını zorlamaya başladı. 5 aylık müddette 12 liradan 16 liraya çıkan doların gidişatı ise merak uyandır. Elinde dolar yatırımı olanlar al-sat için uygun tarih araştırırken, Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer yayınladığı yeni görüntüsünde doların çıkacağı seviyeyi söyledi. Türkiye’nin berbat bir süreçten geçtiğini belirten Geçer, dolar bozdurmak isteyenlere de “Dikkatli olun” ikazında bulundu.

İşte piyasaları pahalandıran Selçuk Geçer’in konuşmalarından öne çıkanlar…

“DOLARDA 19 LİRAYA HAZIR OLUN”

“Dolar ile Euro ortasında makas kapandı. Bunun nedeni panik. 50 baz faiz artırımı da kelam konusu. Kabine Toplantısı’nda Üstün Bono çıkar mı fikrim vardı. Bunlar çıkmadı. Daha hoş haberim var. Aya çıkıyoruz. Umarın uzay müracaatlarınızı yapmıştır. Brent petrol fiyatları yükselmeye devam edecek. Zira Rusya-Ukrayna krizi bitmedi. Bir de Çin’den kapanmalar başladı. Dünya fokurdamaya devam ediyor. Stagflasyon korkusu başladı. Bu da Merkez Bankaları daha fazla agresifleşecek mi? sorunu getirdi. Bu açıklamalar yavaş yavaş başladı. Dolarda 19 liraya hazır olun. Dolardaki birinci amaç 16,80 sonrasına 17 lira olacak. Bu düzeye önümüzdeki günlerde gelirsek şaşırmayın. Dolar 27 Aralık’ta 12 liraya geldi. Lakin bu artık olmayacak. Merkez Bankası o periyot 20- 30 milyar dolarlık bir para harcamıştı. Bu maceranın toplam süreci 5 ay. 5 ay içerisinden 12 liradan tekrar 16 liraya çıktı. 18 saymıyorum o 1-2 saatlik bir olay. Bu sineması bize hoş oynadılar. Doları 13 ila 14’te tutamıyorlar. Borçları çıkardığımızda rezervlerimiz eksilerde. Neden?”

DOLAR BOZDURMAK İSTEYENLER BİR DAHA DÜŞÜNÜN

“Dolar bozduralım mı?” sorusuna ise Selçuk Geçer, “Dikkatli olun” yanıtını verdi. Geçer, “Yastık altındaki paraları geri alabilmek için 40 takla attılar. Meğer bankacılık sisteminden çekip aldık. Tefeci borçların içine girdik. Fecî bir kısa vadeli dış borcumuz var. Türkiye artık işin içinden çıkmayacak hale geldi.” sözlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.