Doğalgaz çalışmaları 15 Eylül’de sürat kazanacak

Posted by

AKSA Balıkesir Doğalgaz Dağıtım Şirketi’nin, turizmde tepe dönemin tamamlanmasının akabinde eylül ayında çalışmalara sürat kazandırılacağını belirten Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin, cadde ve sokakların kazılması sırasında dertlerin yaşanacağını bu süreçte vatandaşlardan sabırlı olmalarını istedi.

Başkan Ergin, Ayvalık’ta temmuz ve ağustos aylarının turizm döneminde tepe devirler olduğunu esnafın ve vatandaşların düşünce yaşamalarının önüne geçilmesi emeliyle çalışmaların 15 Eylül’den itibaren başlayacağını duyurdu.

Başkan Ergin, “BOTAŞ iletim çizgilerini gaz arzına hazır hale getirmesiyle 2022 yılının sonunda binalara doğalgaz teması gerçekleştirilecek. Ayvalıklılar birinci etapta belirlenen mahallelerde meskenlerinde sıcak bir ortamda yaşayarak geçirecek. Hem ısınacak, hem sıcak suya kavuşacak, hem de yemeklerini doğalgaz ile pişirecek. Doğalgaz kış döneminde kentin havasına da çok kıymetli katkılar sağlayacak. 15 Eylül’den itibaren başlayacak çalışmalarla 150 Konutlar, Ali Çetinkaya ve Fethiye mahallerinden başlayarak tüm Ayvalık doğalgaz konforuyla tanışacak” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.