DEVA Partisi Genel Lideri Babacan’dan ‘Yunanistan’ bildirisi

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, İzmir’de, partisinin Karabağlar İlçe Teşkilatı 1. Olağan Kongresine katıldı.

Bozyaka Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongrenin açılışında yaptığı konuşmada, Ege Denizi’ndeki silahlanmaya değinen Babacan, Ege’de silahlanmanın milletlerarası hukuku ihlal etmek manasına geldiğine dikkat çekti.

Babacan, “Paris Mutabakatı’nda yazıyor fakat diğer nerede yazıyor? Lozan’da yazıyor. Lozan Barış Antlaşması, bu ülkenin kuruluş noktasıdır. Bu ülkenin başlangıç çizgisidir. Lozan’ı deldirmemek Türkiye Cumhuriyeti’nin bir numaralı misyonudur. Hakkımızı, hukukumuzu kimseye çiğnetmeyiz. Lozan’dan ve memleketler arası hukukun öbür dokümanlarından kaynaklanan tüm haklarımızı sonuna kadar savunuruz. Kimsenin kaygısı olmasın” dedi.

“DÜŞMAN DEĞİL DOST KAZANDIRACAĞIZ”

Babacan, Yunanistan ve Türkiye’nin ortalarındaki problemleri çözebilecek birikime sahip iki komşu ülke olduğunu savunarak, “Ülkemizin de Yunanistan’la sıkıntılarını konuşacağı düzenekler vardır. Arkadaşlar, bizim dileğimiz, komşumuzla meselelerimizi barışçıl bir formda çözmektir. Bizim çizgimiz nettir. Biz, dünyada Türkiye’ye dostlar kazandıracak kadrolarız, düşman kazandıracak değil. Haklı olduğumuz vakit esasen güçlüyüz” dedi.

“DEVA takımları olarak ülkeyi hoş ve aydınlık günlere kavuşturmak için çalışacaklarını” belirterek konuşmasını tamamlayan Babacan, daha sonra partililerle fotoğraf çektirdi ve üyelere rozet taktı.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.