Bakan Karaismailoğlu 2053’e kadar ulaşımda yapılacakları açıkladı

Posted by

Kilimli-Çatalağzı yolu şantiyesinde inceleme yaparak brifing alan Karaismailoğlu, daha sonra kullandığı araçla Zonguldak Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı Tünelleri’nde incelemelerde bulundu.

Zonguldak Belediye Lideri Ömer Selim Alan ile kentte imali devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Bakan Karaismailoğlu, cuma namazını açılışını geçen yıl haziranda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı Uzun Mehmet Mescidi’nde kıldı.

Burada vatandaşlarla sohbet eden Karaismailoğlu, cami önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Karaismailoğlu, Ereğli ilçesinde Erdemir’e ilişkin Göztepe Tesisleri’nde Karayolları yetkilileri tarafından Ereğli-Devrek kara yolunda sürdürülmesi hedeflenen çalışmalara ait bilgi almasının akabinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi, vatandaşlarla sohbet etti.

“FİLYOS LİMANI, ARTIK SONDAJ GEMİLERİNE MESKEN SAHİPLİĞİ YAPIYOR”

Partisinin ilçe başkanlığında partililerle bir ortaya gelen Karaismailoğlu, yaptığı konuşmada, ulaşım yatırımlarının Türkiye’nin her yerinde tıpkı formda devam ettiğini söyledi.

Filyos Limanı’nın 2. Abdülhamit’in 150 yıllık düşü olduğunu, o projeyi bitirmenin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığındaki AK Parti’li takımlara nasip olduğunu belirten Karaismailoğlu, Filyos Limanı’nın artık sondaj gemilerine mesken sahipliği yaptığını kaydetti.

Karaismailoğlu, Sakarya Gaz Alanı’ndaki keşifle kentin Türkiye’nin iktisadına ve geleceğine çok büyük katkı sağlayacağını lisana getirdi.

Zonguldak’ta tüneller ve viyadüklerin yer aldığı dayanılmaz çalışmaların yürütüldüğünü anlatan Karaismailoğlu, projelerin en erken vakitte bitirilerek vatandaşların hizmetine sunulacağını vurguladı.

Bu yıl açılışı gerçekleştirilen Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı Tünelleri’nin kent merkezindeki trafiği rahatlattığına işaret eden Karaismailoğlu, Ereğli ile Devrek ortasındaki yolun 2023 seçimlerinden evvel bitirilmesi için gece gündüz çalışacaklarını, Alaplı-Yığılca yolunda da süratlice ilerleme sağlayacaklarını vurguladı.

Karaismailoğlu, 2002 yılında Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti takımlarının hükümete gelmesiyle Türkiye’nin tüm dünyada her alanda gücünü hissettirmeye başladığını anlattı.

Türkiye’de 2002’den bu yana yalnızca ulaştırma alanında 1 trilyon 600 milyar liralık yatırım yapıldığına işaret eden Karaismailoğlu, ülke genelinde 28 bin 650 kilometrelik kara yolu ağının bulunduğunu söyledi.

Karaismailoğlu, yatırımların değerli bir kısmını kara yollarına yaptıklarını, yolların inşa edildiği yerlerde yatırım, istihdam, üretim ve ihracatın arttığına dikkati çekerek, “Bugün 225 milyar dolara çıkan ticaret hacmimiz varsa bu, güçlü altyapı sayesinde oluyor.” dedi.

Yolların iktisada dolaylı katkısının yanı sıra trafik kazalarında da yüzde 80’e varan azalış olduğuna, vakitten ve akaryakıttan tasarrufları sağlandığına işaret eden Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

“Bunların gerisinden gelen sanayi ve üretimdeki artışlar, istihdamdaki, turizmdeki ve tarımdaki artış, artarak devam edecek. Alışılmış ki kâfi değil lakin hayal edilemeyecek işler bir bir bitiyor. Topyekun bir kalkınma oldu, yalnızca bölgesel bir kalkınma olmadı. Hakkari’de, Sinop’ta ne yapılıyorsa Mersin’de de birebiri yapılıyor, Edirne’de de birebir şey yapılıyor. Bunlar artarak devam ediyor.”

Planlamaların devam ettiğini belirten Karaismailoğlu, “Bugünden 2053 planlamalarını yapıyoruz. 2053’e kadar 198 milyar dolarlık yatırım yaparak kara yolundaki bölünmüş yol ağımızı 38 bin kilometreye, demir yolu ağımızı 28 bin kilometreye çıkaracağız. Sonucunda bunları vatandaşımıza konfor, hayat kalitesi olarak sunacağız. Biz insan, yük ve bilgi taşıyoruz. Bunu da en süratli halde yapacağız.” tabirlerini kullandı.

 “TÜRKSAT 6A’YI BİR DAHA Kİ YIL UZAYA FIRLATACAĞIZ”

Türksat 5B uydusunu uzaya fırlattıklarını hatırlatan Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Aynı yıl iki uydu fırlatan nadir ülkelerden olduk. Hayal edilemeyen işler bir bir gerçek oluyor. Şu anda uzayda 5 haberleşme uydumuz var, müşahede uydularımızla 8. Önümüzdeki yıl bu sayı 10’a çıkacak zira artık uydu üretiyoruz. Türksat 6A’yı bir dahaki yıl uzaya fırlatacağız. Bunlar bize haberleşmede, irtibatta, yayıncılıkta kalite olarak dönecek.

Bunlar daima güçlü büyük Türkiye ve dünyadaki gelişmiş en büyük 10 iktisattan birisine sahip olmanın ayak sesleri. O yüzden bütün dünya Türkiye’nin büyüklüğünü, gücünü ve geleceğini gördüğü için Türkiyesiz bir planlama yapamıyor. Rusya-Ukrayna savaşında bile herkes Türkiye’den tahlil ve yanıt bekliyor. Türkiye, buradaki barışçıl ve diplomasi sürecine büyük özveriyle devam ediyor. Türkiye sayesinde bu savaş da en kısa vakitte bitecektir inşallah.”

 “O MASALARDAN BİRŞEY ÇIKMAZ”

Salgında dünyadaki bütün sistemlerin çöktüğünü tabir eden Karaismailoğlu, Türkiye’nin bu süreçte en süratli büyüyen ülkelerden olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin büyümesinin güçlü altyapısı üzerinde devam edeceğini vurgulayan Karaismailoğlu, “Dünyadaki global krizler, fiyat dalgalanmasındaki istikrarsızlık, Türkiye’ye de yansıyor. Onların sonuçlarını, vatandaşlarımızın muhtaçlıklarını, meselelerini, dertlerini da görüyoruz. Onların tahlil yolunda da hummalı bir çalışmamız var, kimsenin kaygısı olmasın.” diye konuştu.

Karaismailoğlu, sıkıntıları çözecek takımın yalnızca Recep Tayyip Erdoğan ve onun liderliğindeki hükümetler olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Başka tahlil bulacak kimse yoktur. Birtakım masalar kuruluyor, kalkıyor, yiyip içip muhabbet ediyorlar. O masalardan bir şey çıkmaz. ‘Altılı masa’ diyorlar; altında diğerleri, üstünde öbürleri var. Bir de o masalarda milletin sıkıntısı yok. O masalarda onların ikballeri, gelecekleri, keyifleri var. O yüzden o masalara kimse prestij etmiyor. Vatandaşımız da o masalara prestij etmiyor.

Bir sorun varsa onu çözecek olan Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki hükümetlerdir. Vatandaşımız, milletimiz de bunu çok düzgün biliyor. Bizler de dava arkadaşları olarak bunları gece gündüz anlatacağız, vatandaşımızın gönlüne gireceğiz, çalmadık kapı bırakmayacağız. İnşallah 2023 seçimlerini de güçlü formda atlattıktan sonra güçlü büyük Türkiye ve dünyanın gelişmiş en büyük 10 iktisadından biri olan Türkiye, artık dünyaya ispat edilmiş olacak.”

Programlarda Bakan Karaismailoğlu’na Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, AK Parti Zonguldak milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğlu, Zonguldak Belediye Lideri Ömer Selim Alan, Kilimli Belediye Lideri Kamil Altun ve MHP Vilayet Lideri Varol Demirköse eşlik etti.

KAYNAK: AA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.