Avrupa’nın en büyüğü VakıfBank! Dönemi 5 kupa ile tamamladı…

İtalyan takımı Imoco Volleyi 3-1 yenen VakıfBank, CEV Şampiyonlar Liginde 5inci şampiyonluğuna ulaştı

Bayanlar CEV Şampiyonlar Ligi Harika Finalinde İtalya takımı Imoco Volleyi 3-1 yenen VakıfBank, şampiyonluğa ulaştı. Böylelikle VakıfBank, CEV Şampiyonlar Ligi tarihinde 5 şampiyonlukla en çok şampiyon olan kadro unvanının sahibi oldu.

DÖNEMİ 5 KUPAYLA TAMAMLADI

Öte yandan bu dönem Spor Toto Şampiyonlar Kupasında, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonasında, AXA Sigorta Kupa Voleyde ve Misli.com Sultanlar Liginde zafere ulaşan VakıfBank, CEV Şampiyonlar Ligi Muhteşem Finalinde de şampiyon olarak dönemi 5 kupayla noktaladı.

MİLLETLERARASI ALANDA EN ÇOK KUPA KAZANAN GRUP

VakıfBank, kazandığı 4 FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası, 5 CEV Şampiyonlar Ligi, 1 CEV Challenge Cup ve 1 CEV Top Teams kupasıyla ”Türkiye’nin milletlerarası alanda en çok kupa kazanan takımı” pozisyonunda yer almayı sürdürdü.

Çabaya 3-0lık seriyle başlayan VakıfBank, İtalyan grubundan Paola Egonunun sayılarıyla geriye düşse de, Haak ve Zehranın tesirli oyunuyla birinci seti 25-22lik skorla aldı.

İkinci sete de üstün başlayan temsilcimiz, arka arda bulduğu sayılarla rakibini geride tutarak seti 25-21 üstün tamamlayarak 2-0 öne geçti. İtalyan takımı, Egonu ile bulduğu kritik sayılarla üçüncü seti 25-23 alarak durumu 2-1e getirdi.

Dördüncü sete süratli başlayan Imoco Volley, 9-5lik üstünlük sağladı. Toparlanan VakıfBank skoru 11-11e taşıdı. Başa baş geçen setin sonlarına gerçek üstün oyununu rakibine kabul ettiren temsilcimiz, seti 25-21, maçı da 3-1 kazanarak, Bayanlar CEV Şampiyonlar Liginde 5inci şampiyonluğunu ilan etti.

SALON: Stozice

HAKEMLER: Ivaylo Ivanov (BULGARİSTAN), Jan Krticka (ÇEKYA)

IMOCO VOLLEY: Egonu, Sylla, De Kruijf, Wolosz, Plummer, Floie (De Gennaro, Gennari, Caravello, Vuchkova, Courtney,

VAKIFBANK: Cansu Özbay, Bartsch-Hackley, Zehra Güneş, Haak, Guimaraes, Ogbogu (Ayça Aykaç, Tuba Şenoğlu, Meryem Boz, Buket Gülübay,

SETLER: 22-25, 21-25, 25-23, 21-25

MÜHLET: 123 dakika (30, 29, 30, 34)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.