Austria Wien teknik yöneticisi Schmid: Fenerbahçe’den korkmuyoruz

Posted by

UEFA Avrupa Ligi play-off çeşidinde Fenerbahçe ile karşı karşıya gelecek olan Austira Wien’in teknik yöneticisi Manfred Schmid açıklamalarda bulundu.

Austria Wien’in ligde WSG Tirol’u 2-1 yendiği çaba sonrası röportaj veren teknik adam ekibin genç futbolcusu Dominic Fitz’e övgülerde bulundu.

Schmid’in açıklamaları, “Onun için nitekim memnunum. Benimle her vakit memnun değildi, bunu biliyorum lakin ekip için acı çekmeyi bilmeli, bunun için istekli olmalı. Artık bunları anlıyor ve profesyonel bir futbolcu olmanın ne demek olduğunu biliyor” dedi.

23 yaşındaki oyuncuya karşı halini değiştirdiğini söyleyen teknik adam, “Belki de geçen sezonki teknik yöneticiyle her vakit bu kadar heyecen verici değildi ancak bunu geride bıraktık. Artık hakikaten düzgün anlaşıyoruz. Bna karşı inancını hissedebiliyorum. Tam olarak istediğim şey bu, bu türlü olunca bu biçim performanslar ortaya çıkartabilirim” diye konuştu.

“Fenerbahçe’den korkmuyoruz”

Fenerbahçe ile oynayacakları uğraşa de değinen 51 yaşındaki teknik yönetici, “Fenerbahçe, sahiden güçlü bir kadro ve onlara çok fazla hürmet duyuyoruz fakat onlardan korkmuyoruz” açıklamalarında bulundu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.