Apple Car, daha piyasaya çıkmadan Tesla’ya rakip oldu

Posted by

Henüz piyasaya çıkmasa ve yalnızca söylentilerle haberdar olunsa da yeni bir araştırmaya nazaran Apple Car, şimdiden Tesla’dan daha tanınan.

Apple, hiçbir vakit resmi olarak Apple Car üzerindeki çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi vermese de sık sık söylentilerle yeni aracı hakkında haberler çıkmasına müsaade veriyor. Şirketin bu bahisteki en büyük rakiplerinden biri de Tesla…

Bir araştırma şirketinin 200.000 yeni araç sahibiyle yaptığı ankette; Apple, marka kıymetlendirme listesinde üçüncü sıraya yerleşti. İştirakçilerin yüzde 26’sı Apple markasını sevdiklerini ve bir otomobil yaparsa satın almayı düşüneceklerini söyledi.

Şirket, 45’ten fazla markanın katıldığı bir ankette Toyota ve Honda’nın gerisinde ve Tesla, Lexus ve BMW’nin önünde yer aldı.

TESLA KULLANICILARININ YARISI APPLE CAR’I BEKLİYOR

Ankete nazaran Tesla sahiplerinin yarısından fazlası gelecekte bir Apple arabası satın almayı düşünüyor.

Apple, bir otomobil üretme konusunda rastgele bir açıklama yapmadı, lakin “Project Titan” kod ismi altında bir tane inşa etme konusunda uzun vakittir çalışmalar yaptığını hem ima ediyor hem de yakın kaynaklardan haberler geliyor.

Fikir, birinci olarak CEO Tim Cook tarafından 2017’de bir Bloomberg röportajında öne çıktı.  Geçen yıl Cook, Apple’ın otonom araçlar üretme konusundaki ilgisini geçen yıl The Times’a tekrar anlatırken, Tesla’ya olan hayranlığını da açıkça lisana getirdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.