11 yerinden bıçaklanan taksici mesleğini bıraktı

Posted by

Pursaklar ilçesinde 11 Temmuz günü taksiye binen Baran Mert ve Batuhan Yavuz, bir mühlet sonra sürücü Sabri Yılmaz’dan aracı durdurmasını istedi. Bu sırada şüpheliler, Sabri Yılmaz’ı 11 yerinden bıçaklayıp, cebindeki bin 100 TL ve taksiyi alarak kaçtı. Yol kenarında ağır yaralı bulunan Sabri Yılmaz, çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Yılmaz’ın taksisi daha sonra Keçiören ilçesi Aktepe’de boş yerde terk edilmiş bulundu. Tıpkı gün bindikleri diğer bir taksinin sürücüsü E.Y.’yi de bıçakla yaralayıp, aracını kaçıran ve ateşe veren şüpheliler Baran Mert ile Batuhan Yavuz, polis ve jandarmanın ortak çalışması sonucu yakalanarak gözaltına alındı. 2 kuşkulu, sevk edildikleri nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“BIRAKIN DİYE ÇOK YALVARDIM”

Hastanede 5 gün ağır bakımda kalan ve hayati tehlikeyi atlatan Sabri Yavuz, dün taburcu edildi. Konutunda tedavisi devam eden ve 11 bıçak darbesinin izi tişörtünde görülen Sabri Yılmaz, olayın tesirinde kaldığını ve mesleğine devam etmeyeceğini söyledi. Yılmaz, 53 yıllık meslek hayatında birinci defa bu türlü bir olayla karşılaştığını belirterek, “Gece araca bindiler. Yolda sohbet ettik. Bana ‘çocuğun var mı?’, ‘Taksi senin mi?’, Nne vakit çalışıyorsunuz?’ diye sordular. Yanıt verdim. Sonrasında sağ koltukta oturan ‘dur’ demesiyle bıçağı çıkardı, bana saldırdı. O sırada kaçmaya, kendimi dışarı atmaya çalıştım. ‘Paraları sökül’ dedi. Cebimdeki paraları boşalttım. Artık üzerime düşmezler diye düşündüm, otomobilden atladım. Peşimden bir daha gelip beni otomobilin yanına getirdiler. Bagajı, torpidoyu açtırdılar. Çok yalvardım, ‘çocuklarım, torunlarım var, beni bırakın’ diye çok yalvardım. Telefonu cebimden aldılar. Arabayı da alıp gittiler” dedi.

“TAKSİCİLİK YAPMAYI DÜŞÜNMÜYORUM”

Yılmaz, taksi sürücülerinin bu üzere olaylar karşısında kullanması için araçlarında acil yardım butonu olması gerektiğini belirterek, “5 gün ağır bakımda yattım. Canım gidiyordu. Taksi sürücüleri elektrikli şok ya da biber gazı kullansın. Yardım butonu olsun. Toplam 2 bin 100 TL verdim. Seve seve verdim; canımdan oluyordum, ‘para da otomobil da senin olsun’ dedim. Bu olaydan sonra taksicilik yapmayı düşünmüyorum. Şu an çalışacak durumda değilim. Bundan sonra halim ne olacak. Gereken neyse yapılsın” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.